Bio špaldová mouka z Požahy celozrnná

Neohodnoceno
 
 

Mouka je vhodná jan na pečení sladkých i slaných desertů, tak na přípravu pečiva.

 

Dostupnost Skladem
55 Kč / kg    
Kategorie Čerstvě mleté bio mouky
 

Zrno je z ekofarmy, která obiloviny sama pěstuje i zpracovává. Mouka je pomleta (zpracována) čerstvě předtím, než si ji odeberete.
Zrno je mleto mezi kameny, tím získáme celozrnnou mouku zaručeně čerstvou.Taková čerstvě umletá mouka krásně voní, skvěle chutná a jsou v ní zachovány všechny živiny i kvalitní nenasycené mastné kyseliny.
Proč jíst celozrnné obiloviny
• zásobují tělo složitými cukry - polysacharidy - které uvolňují energii pozvolna a tím šetří slinivku břišní (nedochází k prudkým výkyvům hladiny krevního cukru),
• obsahují mnoho živin: sacharidy, bílkoviny, tuky - zdravé nenasycené mastné kyseliny, vitamíny, minerály (zejména B vitamíny a vitamín E, ale i hořčík, železo, zinek, draslík, vápník) a vlákninu
• vláknina podporuje trávení, střevní peristaltiku, váže na sebe škodlivé látky a je skvělou prevencí proti kandidě a zácpě, obsahují vitamín B – posilují nervovou soustavu…….
Pozor na nákup starší celozrné mouky v obchodech
Celozrnná mouka je namleta z celého zrna. Oproti bílé mouce obsahuje tato mouka i otruby a větší část klíčku. Klíček obsahuje přírodní oleje, které postupně žluknou. Proces žluknutí je urychlován nevhodným uskladňováním - tedy na světle a při vyšší teplotě. Jak mouka stárne, ztrácí se také určité procento enzymů a vitaminů. Jakékoli žluklé či zkažené potraviny jsou toxické.
Mouku nejlépe skladujeme v chladu kolem 15 stupňů, maximálně 4 až 5 měsíců.